Vertel uw vrienden over dit artikel:
Pro-Ject Primary E pladespiller
Kleur:
Rød
Rød
Husk RIAA forstærkeren
Pro-Ject · Pro-Ject Phono Box E - White RIAA forstærker (Phono Box)
Voeg toe aan uw iMusic-verlanglijst
Pro-Ject Primary E pladespiller
Pro-Ject
| Kleur | Rød |
| Media | Audio & HiFi Turntable (Vinyl player) |
| EAN/UPC | 9120082383394 |
| Label | Pro-Ject |
| Afmetingen | 420 × 112 × 330 mm · 4 kg |
| Product name | Pro-Ject Primary E Red OM |
| Included | Støvlåg, plademåtte, RCA kabel, strømforsyning, adapter til 7” plader |
| Product sheet | Download datablad (engelsk) |
| Manual | Download manual (engelsk) |
| Includes phono cartridge | Ja – Ortofon OM |
| Cartridge type | Moving magnet |
| Automatic | Nej |
| Motor | DC |
| Drive type | Belt drive |
| Speed | 33 ⅓ / 45 RPM (manuelt skift) |
| Antiskating | Ikke justerbart |
| Built-in RIAA amp | Geen |
| Power | 4,5W |
| Tonearm | Aluminium 8g |
| Tonearm length | 8,6” / 21,85 cm |
| Recommended tracking force | 1,8 g (fabriksindstillet) |
Måske også noget for dig
Meer door Pro-Ject
Alles tonenBekijk alles van Pro-Ject ( bijv. Turntable , Phono Box , Vinyl Accessory , Bluetooth Receiver en PC )