Vertel uw vrienden over dit artikel:
Mission: Impossible Ghost Protocol Steelbook edition
Ook verkrijgbaar als:
Mission: Impossible Ghost Protocol
Mission: Impossible Ghost Protocol
In the exciting fourth entry in the successful action series, an attack on the Kremlin leaves IMF agent Ethan Hunt (Tom Cruise) and his team falsely accused of international terrorism. Forced to go underground, they must race against time to clear their names while trying to stop a plot to orchestrate a nuclear war between the United States and Russia. Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, and, in a cameo, Ving Rhames co-star in director Brad Bird's first live-action film. 132 min. Widescreen; Soundtrack: English. Two-disc set.
SteelBook / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| Media | Films 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Aantal schijven | 3 |
| Vrijgegeven | 4 juli 2023 |
| Datum oorspronkelijke uitgave | 2011 |
| EAN/UPC | 0191329247761 |
| Label | ACP10 (IMPORT) PRT1000827617UHD |
| Afmetingen | 129 × 176 × 15 mm · 198 g |
| Speeltijd | 02:13:00 |
| Regio code | Region 0 (Alle regio's) |
| Audioformaat | Dolby Digital 5.1 Dolby Digital 5.1 (640 kbps) Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Taal en grammatica | Engels Duits Spaans Frans Italiaans Japans Portugees |
| Ondertitels | Deens Engels Noors Zweeds Duits Spaans Fins Frans Italiaans Japans Nederlands Portugees |
| Directeur | Brad Bird |
| Skuespiller | Tom Cruise |
| Skuespiller | Paula Patton |
| Skuespiller | Simon Pegg |
| Skuespiller | Jeremy Renner |
| Skuespiller | Michael Nyqvist |
| Skuespiller | Vladimir Mashkov |
Mere med samme udgiver
Bekijk alles van Mission: Impossible Ghost Protocol ( bijv. DVD , 4K Ultra HD en Blu-ray )